İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT BELEDİYESİ ZABITASI´NDAN BAYRAM DENETİMİ

Şekerleme ve tatlı satışı, üretimi işletmelerin hijyen kurallarına uyup uymadıkları incelendi
 
Etimesgut Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı öncesi unlu mamuller, tatlı üretimi ve satışı yapılan iş yerleri ile kıyma çekimi yapacak kasaplara yönelik denetimlerini artırdı.
Zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, tatlı, şekerleme ürünlerinin üretimi ve satışı yapılan yerlerde; iş yerinin ruhsatlı olup olmadığı, hijyen denetimi ile ürünlerin gramajının standartlara uygun olup olmadığı kontrol edildi. Zabıta ekipleri, işyerlerinde çalışan personelin kılık kıyafetleri ile temizlik kurallarına uyup uymadıklarını yerinde denetledi.
Bayram öncesi denetimlerin yanı sıra bayram boyunca da denetimlerini sürdürecek zabıta ekipleri; kurban satış ve kesim noktalarında da çalışmalarını yoğunlaştırdı. Kurallara uymayanlara ilgili yönetmelikler çerçevesinde ceza-i müeyyide uygulanıyor.
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, zabıta ekiplerinin bayram öncesi ve sonrasında denetimlerini aksatmadan devam edeceğini belirterek, "Belediye olarak ilgili tüm birimlerimizle halkımızın huzuru, güvenliği ve sağlığı için sahadayız" dedi. 
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org