İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT BELEDİYESİ´NDEN MİLLİ AĞAÇLANIDIRMA SEFERBERLİĞİ´NE 2020 AĞAÇLIK DESTEK

Başkan Enver Demirel de ağaç dikerek kampanyaya katıldı, Etimesgut’a 60 bin yetişkin ağaç dikerek 1 milyon m²’yi aşan 55 hatıra ormanı ve koru kazandırdıklarını söyledi.
ETİMESGUT BELEDİYESİ’NDEN MİLLİ AĞAÇLANIDIRMA
SEFERBERLİĞİ’NE 2020 AĞAÇLIK DESTEK
Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes" kampanyası bu yıl da 11 Kasım saat 11.11’de 81 il ve 922 ilçede aynı anda gerçekleşti.
Etimesgut Belediyesi de bu ağaçlandırma seferberliğine Yapracık Mahallesi, Aşağı Yurtçu Mahallesi ve Bağlıca Mahallesi’ne 2020 ağaç dikerek destek oldu.
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de programa katılarak ağaç dikti.
Demirel, ağaçlandırma çalışmalarını çok önemsediklerini belirterek 8-10 yıllık 2020 yetişkin ağacı toprakla buluşturarak ağaçlandırma seferberliğine katıldıklarını söyledi.
Yıl içerisinde ilçenin dört bir yanına binlerce ağaç diktiklerini belirten Demirel, “İlçemizin 400’e ulaşan park sayısı 3 milyon 200 bin metre kareyi aşan yeşil alanı vardır. Bu alanlara 60 binden fazla ağaç diktik. Atatürk, Cumhuriyet, 15 Temmuz Şehitleri, 17 Şubat Şehitleri, 23 Nisan gibi isimler verdiğimiz onlarca hatıra ormanları oluşturduk. Yaptığımız her bir parkımıza o parkın toprak yapısına uygun ağaçlar diktik, dikmeye de devam ediyoruz. Yeşil alan miktarına baktığımızda Yaklaşık 30 milyon metrekare yüzölçüme sahip ilçemizin yüzde 10’ununu yeşillendirdiğimizi, ağaçlandırdığımızı görüyoruz. İnşallah bu oranı daha da yukarılara çekeceğiz” diye konuştu.

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org