İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT HEPİMİZİN

Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi'nin 19. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Kent Konseyi Konferans Salonu'nda yapılan genel kurula Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Halil Şahingöz, sivil toplum kuruluş temsilcileri, kent

Başkan Demirel, Etimesgut Kent Konseyi Genel Kurulu'nda konuştu:

ETİMESGUT HEPİMİZİN
Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi'nin 19. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Kent Konseyi Konferans Salonu'nda yapılan genel kurula Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Halil Şahingöz, sivil toplum kuruluş temsilcileri, kent konseyi meclisleri, mahalle ve çalışma grupları katıldı.
Kurulda, konseyin faaliyetleri okunarak ibra edildi. Gençlik, çocuk, engelli ve kadın meclis başkanları sunum yaparak çalışmalarını aktardılar. İhtisas ve mahalle çalışma gruplarının tavsiye niteliğindeki kararları okunduktan sonra konsey üyelerince onaylandı. Kent Konseyi kararları, Etimesgut Belediye Meclisi gündemine getirilerek oylandıktan sonra hayata geçirilecek.
KÜLTÜR SANAT ŞEHRİ ETİMESGUT
Genel kurulda konuşan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ilçenin büyük bir gelişim içinde olduğunu belirterek, "İlçemiz, örnek nahiyeden modern örnek şehre dönüştü. Bugün belli bir noktaya geldik. 600 bin nüfusa ulaşan ilçemize çok güzel hizmetler yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Bağlıca, Ahi Elvan, Güzelkent ve Engelsiz Yaşam Merkezlerimizin inşaatlarına devam ediyoruz. Birçok park, yeşil alan ve yol çalışması yapıyoruz. Bu şehrin önüne bir hedef koyduk ve dedik ki; 'Etimesgut kültür ve sanat şehri olacak'. Bir çok kültür ve sanat merkezleri yaptık. Bunu yeterli görmedik; tarihimizde önemli bir yere sahip olan 3 ahimiz için anıt mezarlar ve cami inşa ediyoruz. Ahi Elvan, Ahi Emir Yaman ve Ahimesut hazretlerine ait mezarlıkları, hem Etimesgut'a hem de şahsiyetlerine yakışır vaziyette sanatsal anıt mezar olarak yeniden yapıyoruz. Çalışmaları tamamlandığında, Ankara'yı ziyaret edenler ilçemize de gelip bu yerleri görmek isteyecekler. Bu yönüyle de kültür ve sanat şehri Etimesgut yolunda önemli bir adım atmış oluyoruz. İlçemizin yaşam kalitesini artıracak hizmet ve yatırımlara devam ediyoruz" dedi.
TESİSLERE SAHİP ÇIKALIM
Başkan Demirel, konsey üyelerine de tesislere sahip çıkmalarını isteyerek, "Etimesgutlular olarak bu güzel imkanlara geç ve zor ulaştık. Yaşadığımız bu şehrin güzelliklerinin kıymetini iyi bilelim. Şehrimize ve tesislerimize sahip çıkalım. Ne zamanımızı ne de bu güzel hizmetleri hoyratça kullanmaya hakkımız yoktur" dedi.
ENGELLİLERDEN TEŞEKKÜR
Başkan Demirel, konuşmasının ardından konsey üyelerinin sorularını cevapladı. Engelliler ve aileleri,  kendilerine verdikleri destekten dolayı Başkan Demirel'e teşekkür ettiler. Demirel de Türkiye'ye örnek engelsiz yaşam merkezinin tamamlanmasıyla, Etimesgutlu engelliler ve ailelerinin yaşam kalitesinin daha da artacağını söyledi.

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org