İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT´A GELEN DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ

Etimesgut Belediyesi depremzedelere gıda, giyim, eşya desteği veriyor

ETİMESGUT’A GELEN DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ

Deprem bölgesine iş makinesi, kurtarma ekibi, yardım tırları gönderen, aşevi ve çadır kreş kuran Etimesgut Belediyesi bölgeden ilçeye gelen depremzedeleri de yalnız bırakmıyor.

Belediyenin Şefkateli Çarşısı’nda oluşturulan merkezde depremzede vatandaşların bütün ihtiyaçları karşılanıyor. Etimesgut Kaymakamlığı tarafından depremzedelerin nakdi yardımlar yapılırken, diğer temel ihtiyaçları da belediye tarafından süratle yerine getiriliyor.

Depremzedelerin taleplerine göre gıda, giyim, eşya, yakacak yardımları yapılıyor. Depremzede aileler Şefkateli Çarşısı’ndan dilediği kıyafetleri deneyerek alabiliyor. Gıda yardımları da ailelerin yerleştirildiği konutlarına götürülüyor.

Ayrıca Etimesgut’ta Diyanet Vakfı’nın Oğuzlar Mahallesi Medine Hatun Camii altındaki İyilik Çarşısı’dan da depremzedelere destek sunuluyor.

EL BİRLİĞİYLE KALKACAĞIZ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, depremin büyük bir yıkıma neden olduğunu ve bu yıkımın el birliğiyle kaldırılacağını ifade ederek, “Depremin ilk anından itibaren bölgedeyiz.  Ekiplerimiz, iş makinelerimiz enkaz kaldırıyor, temizlik araçlarımız bölgede. Yardım tırlarımız sürekli gidiyor. Aşevi kurduk, çadır kreşimiz depremzede çocuklarımıza hizmet veriyor. İlçemize gelen depremzelerimiz için de gıda, giyim, eşya, ısıtıcı, battaniye, temizlik malzemesi gibi birçok konuda destek oluyoruz” dedi.

 

 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org