İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT´A KÜLTÜR VE CEMEVİ YAPILIYOR

Başkan Demirel, Alevi-Bektaşi vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulundu

ETİMESGUT’A KÜLTÜR VE CEMEVİ YAPILIYOR

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Alevi Bektaşi vatandaşlara müjdeyi Belediye Meclisi’nin 2023 yılı ilk toplantısında duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde "Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı" kurulmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin Resmi Gazete'de yayımlandığını hatırlatan Demirel, “Biz de belediye olarak alevi Bektaşi vatandaşlarımızın bu yönüyle ihtiyaç ve taleplerinin karşılanması noktasında Çevre ve Şehirlik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mızdan bir arsa tahsisi yaptık. İlçemize Cemevi kazandırıyoruz. Alevi Bektaşi vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun” dedi.

GÜZELKENT’E YAPILIYOR
Demirel, Cemevinin belediyenin Güzelkent Aile Yaşam Merkezi’nın yanındaki alan üzerine yapılacağını ifade ederek, projelendirme çalışmalarının başladığını ve ihale sürecinin ardından da inşaat çalışmalarına başlanacağını açıkladı.

Kültür ve Cemevi projesi yaklaşık 600 metre kare alan üzerine inşa edilecek. Proje kapsamında 200 metre kareye yakın cem salonu, dede odaları, yemekhane ve yönetim odaları hizmet verecek.

 

 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org