İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT´TA 100. YIL COŞKUSU

Etimesgut Belediyesi, 19 Mayıs 1919’da Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkarak başlattıkları milli mücadelenin 100. yılında, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı vatandaşlarla coşkuyla kutladı.
 
Türk Beyleri Kent Meydanı’nda düzenlenen programa, ellerinde ayyıldızlı Türk Bayraklarıyla 7'den 77'ye binlerce Etimesgutlu katıldı. Kutlamalar kapsamında 'Milli Mücadelenin 100. yılı' konulu bilgi yarışması düzenlendi. Atatürk'ün hayatı, ilke ve inkılaplarının sorulduğu bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Kent Konseyi Gençlik Meclisi Halk Oyunları gösterisi beğeni ile izlendi.

Etimesgut Belediyesi'nce hazırlanan 19 Mayıs ve Atatürk konulu filmler meydanda ilgiyle izlendi. 10. Yıl Marşı'nı hep bir ağızdan söyleyen Etimesgutlular, bayram coşkusunu doyasıya yaşadılar.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 19 Mayıs'ın Türk Milleti'nin kendisine biçilmiş kefeni yırtarak kahraman tarihini yeniden yazdığı, yeniden şahlandığı dönemin başlangıcı olduğunu belirterek, "19 Mayıs 1919'un 100. yıldönümünde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, siyah arkadaşları  ve  aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Başta gençlerimiz olmak üzere aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum" dedi.
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org