İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT´TA CUMHURİYET COŞKUSU

Binlerce kişinin katılımıyla fener alayı ve kortej düzenlendi, Kıraç konser verdi.
Etimesgut Belediyesi  Cumhuriyet'in 96. yılını
fener alayı, kortej yürüyüşü ve Kıraç konseriyle  kutladı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları fener alayı ve kortej yürüyüşüyle başladı. Coşkulu kalabalık, ellerinde Türk Bayrakları ve meşalelerle Şeker Mahallesi kapalı pazarı önünde başlayarak, Etimesgut Belediyesi Atatürk Meydanı'na kadar yürüdüler. Korteje evlerinden ve araçlarından vatandaşlar da destek verdiler. Korteje Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, eşi İlknur Demirel, Ankara Ülkücü Ocakları Başkanı İlker Darıcı, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve 7'den 77'ye her yaştan Etimesgutlu katıldı.
Kortejin ardından meydanı dolduran coşkulu kalabalığın cumhuriyet bayramını kutlayan Başkan Demirel, cumhuriyetin değerlerine her zaman sahip çıkacaklarını söyledi. Demirel, "Cumhuriyetimizi seviyoruz, al bayrağımızı seviyoruz, bizi biz eden, bizi bir arada tutan değerlere inançlarımız doğrultusunda birbirimizi severek daha sıkı sarılarak;  geleceğe emin adımlarla ilerlemek durumundayız. Bize bu vatanı, bu Cumhuriyeti emanet eden Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını, kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle yad ediyor, Cumhuriyetimizin 96. yılını kutluyorum" dedi.
Kutlamalar Etimesgut Belediyesi halk oyunları ekibi ve ardından seymen ekibinin gösterileri ile devam etti.
Cumhuriyet coşkusu Kıraç'ın sahneye çıkmasıyla zirveye ulaştı. Kıraç, Atatürk fotoğrafının yer aldığı siyah tişörtüyle konser verdi. sanatçı şarkılarıyla Etimesgutlulara müzik ziyafeti yaşattı. Konser sonunda Başkan Demirel Kıraç'a plaket verdi. Kutlamalar hava-i fişek gösterileri ile sona erdi.
 
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org