İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİMESGUT´TA KÜLTÜR BULUŞMASI

ETİMESGUT’TA KÜLTÜR BULUŞMASI
Etimesgut Belediyesi 25. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat festivalinde Türk kültür ve sanatı görücüye çıktı. 7 ülke 81 şehir bu festivalde bir araya geldi.

Birbirinden lezzetli Anadolu yemekleri, geleneksel kıyafetler, halk oyunları, Ortaasya dans ve gösterileri ile birçok kültürel unsur Ankara Etimesgut’ta sergileniyor. Ziyaretçiler stantları gezerek Anadolu ve Türk dünyasını daha yakından tanıma fırsatı buluyor. 1 Eylül’de başlayan festivalin akşam programlarına yaklaşık 100 bin kişi geliyor.

YAĞMUR ÇAMUR DEMEDEN
Ankaralılar hem Türk kültür ve sanatını tanıyor hem de sanatçıların verdiği konserler doyasıya eğleniyor. Zara konseriyle açılan festivalde sahne alan Sefo hayranlarına unutulmaz bir konser verdi. Konser öncesi yağan yağmura rağmen Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı hınca hınç doldu. Mustafa Yıldızdoğan konserinde de on binlerce kişi sanatçının şarkılarına eşlik etti.

Ankara gecesinde seymenler sahne aldı, Ankara yemekleri tanıtıldı. Geleneksel sinsin oyunu oynandı. 6 Şubat depremini yaşayan Gaziantep de kültürünü sanatını Başkente taşıdı.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de festivale katıldı, yemeklerden tattı,  oyunlara eşlik etti. Festival 10 Eylül’e kadar devam edecek. Festivalin finalinde Funda Arar Ankaralılarla buluşacak.

 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org