İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ETİSEM LE ÇOCUK BAKMAYI UZMANINDAN ÖĞRENİYORLAR

Hem meslek sahibi, hem de daha bilinçli anne olmak için...

Hem meslek sahibi, hem de daha bilinçli anne olmak için...
ETİSEM'LE ÇOCUK BAKMAYI UZMANINDAN ÖĞRENİYORLAR
Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (etiSEM) kapsamında Evde Çocuk Bakımı kursu açıldı. etiSEM Merkez Bina ve etiSEM Atayurt birimlerinde devam eden kurslara 60 kursiyer katılıyor. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günü gerçekleştirilen kurslar 36 hafta sürecek. Kursları başarıyla tamamlayanlar MEB onaylı sertifika alacaklar. Mezunlar, çocuk bakım elemanı ve yardımcı çocuk bakım elemanı olarak sektörde iş imkanına sahip olacaklar.
UYGULAMALI EĞİTİM
Kurslara meslek sahibi olmak isteyenlerle birlikte, anne adayları da katılarak çocuk bakımının püf noktalarını uzmanından öğreniyorlar. Uzman Serpil Kırçuval, çocuk bakımını önce teorik anlatıyor, sonra da model çocuk üzerinden uygulamalı olarak gösteriyor.
DEMİREL'E TEŞEKKÜR ETTİLER
Kursiyerlere anne ve çocuk sağlığı, çocukla iletişim kurma yöntemleri, çocuk ruh sağlığı gibi konularda eğitim veriliyor. Kursiyerler, meslek sahibi olmak ve kendilerini geliştirmek için çocuk bakımı eğitimlerine katıldıklarını belirterek, kendilerine bu imkanı ücretsiz olarak sunan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'e teşekkür ettiler.

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org