İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

FUAT OKTAY ETİMESGUT´U ZİYARET ETTİ

TOGG’un direksiyonuna geçti yanına da Başkan Demirel’i aldı

FUAT OKTAY ETİMESGUT’U ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili adayı Fuat Oktay Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’i ziyaret etti.

TOGG makam aracıyla ilçeye gelen Oktay önce ilçe merkezindeki esnafı gezerek istek ve şikayetlerini dinledi.

Oktay daha sonra belediye hizmet binasında Başkan Demirel’in misafiri oldu.

Ziyarette Demirel ilçenin tarihi ve gelişimi ile belediyenin hizmete açtığı Türk Tarih Müzesi hakkında bilgi vererek, seçim sonrası Oktay’ı müzeye davet etti.  Demirel, yerli ve milli araçla gurur duyduklarını söyledi.

Oktay da, ilk fırsatta müzeyi mutlaka ziyaret edeceğini ifade etti. Oktay makam aracının şoför koltuğuna geçti, yanına da Başkan Demirel’i alarak AK Parti Etimesgut İl Başkanlığı’nın Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlediği iftara gitti. Oktay, iftar programında muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

ETİMESGUT’A YATIRIMLAR
Oktay yaptığı konuşmada yerelden kalkınan daha güçlü bir Ankara, daha güçlü bir Etimesgut için birlikte çalıştıklarını belirterek, Etimesgut’ta eğitim alanında anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise yapımı ile yenilenmesini içeren 47 projeyi hayata geçirdiklerini dile getirdi. Oktay, 250 yatak kapasitesi ve 17 polikliniğiyle Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesini hizmete sunduklarını ve sağlık ocaklarını tüm ilçede yaygınlaştırdıklarını aktararak, TOKİ yatırımlarıyla Etimesgut'a 20 yılda toplam 23 bin 57 konut inşa edildiğini kaydetti.

Oktay sözlerini şöyle sürdürdü: "Filyos'ta eşsiz bir üretim tesisi kurduk ve söz verdiğimiz gibi Karadeniz gazını milletimizle buluşturmaya saatler kaldı. Türkiye düşmanlarının sözüyle hareket eden muhalefete kalsaydı, bir zamanlar olduğu gibi yine bu keşiflerin üstünü kapatır, milletin umutlarının üzerine beton dökerlerdi. Hatırlayın, ilk doğal gaz keşiflerini yaptığımızda bu yedili garabet zihniyet inanmamış, kara çalmaya çalışmıştı. Aynı Togg'a yaptıkları gibi 'Nerede üretim tesisi, nerede bu gazın ateşi?' diyorlardı. İşte Togg dışarıda, Togg yollarda, gaz da Filyos'ta. Yarın da mutfaklarınızda olacak. Ama bunlar hala inanmaz, biz de zaten bunlara anlatmaya çalışmıyoruz. Bunların gözleri var görmez, kulakları var duymaz. Dolayısıyla biz milletimize, siz dostlarımıza anlatıyoruz”.

 

 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org