İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİNDEN BAŞKAN DEMİREL´E TAM DESTEK

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Etimesgut Şebesi'nin genel kurulu yapıldı 
 
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği'nin genel kuruluna katıldı. Demirel; 'milli ve manevi değerlerimize sahip çıkalım, sadakati bu vatana olan nesiller yetiştirelim" dedi. Dernek Başkanı Mustafa Işık, gazilere ve şehit ailelerine kol kanat geren Demirel'e teşekkür ederek, başarılı hizmetlerinin devamını diledi. 
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği 1 No'lu Şubesi Olağanüstü Genel Kurulu, Etimesgut Kent Konseyi Konferans Salonu'nda yapıldı. Genel kurula, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık, gaziler ve şehit yakınları ile vatandaşlar katıldı.
17 Şubat 2016'da Merasim Sokak’taki hain terör saldırısında şehit olan Ertan Akgül’ün eşi Gülser Akgül, Şube Başkanlığa seçildi. Kurulda, 1 No'lu şubenin adı  da Etimesgut Şubesi olarak değiştirildi.
'DEĞERLERİMİZE SIMSIKI SAHİP ÇIKMALIYIZ'
Genel kurulda konuşan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 'söz konusu vatansa gerisi teferruattır' anlayışıyla hareket ettiklerini belirterek, "Vatan, millet, ülke, devlet, Kur'an, ezan, bayrak gibi kutsal değerlerimize sahip çıkarak, aynı zamanda hem geçmişimize, hem de geleceğimize sahip çıkıyoruz" dedi.
'SADAKATİ DEVLETE OLAN NESİLLER YETİŞTİRMELİYİZ'
15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişiminin, bu ülkenin birliğine ve beraberliğine vurulmak istenen bir hançer olduğunu vurgulayan Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü: "O hain darbe girişiminde bulunan hainler de ne yazık ki, bu ülkenin kaynakları ile yetişmiş; bu ülkenin okullarında okumuş kişilerdi. Bu ülkenin uçağıyla Meclisimiz'i bombaladılar, asker, polis, sivil demeden vatandaşlarımıza kurşun sıktılar. Bunu bize düşman bile yapamazdı. Ama bizden görünen içimizdeki hainler bunu yaptılar. Hainlik, düşmanlıktan çok daha tehlikelidir. Düşmanınızı bilirsiniz, ona göre tedbir alırsınız. Ancak haini bilemezsiniz; kimi zaman yanıbaşınızda olur, içinizde olur; sırtınızdan vurur fark etmezsiniz. Fark ettiğinizde geç kalmış olabilirsiniz. Bunun için uyanık olmamız lazım. Ülkemizi çok seviyorsak, bu ülkeye, bu millete, bu bayrağa, bu devlete sadık nesiller yetiştirmeliyiz. Unutmayalım ki, 15 Temmuz ihanetini gerçekleştirenler, bu ülkenin en iyi yetişmiş kadrolarındandı. Liyakat sahibiydiler; fakat sadakatleri bu ülkeye, bu vatana, bu devlete değil; maalesef okyanus ötesineydi".
DEMİREL'E TEŞEKKÜR ETTİLER
Dernek Başkanı Mustafa Işık da konuşmasında, katkıları ve desteklerinden dolayı Başkan Demirel'e teşekkür ederek, "İnancımız gereği, vatan, bayrak, millet ve devletin bekası uğruna hayatlarını feda eden şehitlerimizin hatıralarına sahip çıkmak için söz verdik. Bir söz vardır; aşka uçmak için kanat gerek. Aşka uçmazsan kanat neye yarar. Sayın Başkanımız Enver Demirel de aşka uçmak için, vatana hizmet etmek için, biz şehit aileleri ile gazilerimizin yanında olmak için kanat istemiş, değerli Etimesgut halkı da teveccüh göstermişti. İnşallah kendisini yeni dönemde de tekrar başkan olarak göreceğiz” dedi. 
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org