İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

´HERKES OYUNU YAŞADIĞI ŞEHİRDE KULLANMALIDIR´

Başkan Demirel, 31 Mart seçimlerinde memleketinde oy kullanmak için ikametgahını aldıranları uyardı:

KIRIKKALE GÜZELYURTLULAR DERNEĞİ MENSUPLARI, BAŞKAN DEMİREL'İ ZİYARET EDEREK DESTEK AÇIKLAMASINDA BULUNDULAR. DEMİREL, KALABALIK BİR HEYETLE ZİYARETE GELEN GÜZELYURTLULAR'I, MECLİS SALONUNDA AĞIRLADI.

Kırıkkale Güzelyurtlular Derneği Başkanı Veysel Murat ve dernek üyeleri, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'e, 'Cumhur İttifakı'nın adayı olmasından dolayı hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Yaklaşık 100 kişilik heyetle Demirel'i ziyaret eden Güzelyurtlular, 31 Mart seçimlerinde Başkan Demirel'i destekleyeceklerini açıkladılar.

Dernek üyelerini belediye meclis salonunda ağırlayan Başkan Demirel, desteklerinden dolayı teşekkür ederek, "Hep birlikte daha güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum. İnşaallah Etimesgutumuzda her şey daha da güzel olacak" dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde memleketlerinde oy kullanmak için ikametini Etimesgut'tan aldıran seçmenleri uyaran Demirel, şunları söyledi: "Herkes yaşadığı şehirde oyunu kullanmalıdır. Bu, yaşadığımız şehre olan borcumuzdur, sorumluluğumuzdur. Eğer yaşadığınız şehrin parkından, yolundan, tesisinden ve diğer hizmetlerinden yararlanıyorsanız, yerel seçimlerde oyunuzu yaşadığınız şehirde kullanmanız gerekmektedir. Etimesgut'ta yaşayıp, belediyenin hizmetlerinden yararlanıp, seçim zamanı nüfus kaydını başka yere aldırarak, akrabasının muhtar seçilmesi için ya da memleketindeki beldesinin belediye başkanına oy kullanmak doğru bir yaklaşım değildir. Bizim nüfusumuz 600 bini aşmıştır, ancak resmi nüfusumuz 565 binlerdedir. Dolayısı ile yerel seçimlerde 40 bin civarında seçmen kaybetmiş oluyoruz. Bu hem demokratik katılım yönünden hem de yaşadığımız beldenin mali durumu açısından çok önemlidir. Belediyeler, genel bütçeden nüfuslarına göre pay almaktadır. 565 bin nüfusa göre aldığımız payla, 600 bin nüfusa göre hizmet üretmek zorunda kalıyoruz. 40 bin nüfus, orta halli bir ilçe belediyesi demektir. Seçimde, bir ilçe kadar nüfus ve seçmen kaybına razı olmamız mümkün değildir. Bu aynı zamanda kul hakkıdır. Lütfen hiç kimse seçimde kaydını ilçemiz dışında başka bir yere aldırmaya teşebbüs etmesin. Diğer vatandaşlarımıza da bunun önemini anlatalım".

 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org