İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

KARDEŞLERİN HEDİYESİ YERİNE ULAŞTI

Kırgız çocuklar 5 bin 500 kilometre uzaktan depremzede çocuklara sevinç yaşattılar

KARDEŞLERİN HEDİYESİ YERİNE ULAŞTI

Etimesgut Belediyesi'nin Kırgızistan’ın Narın şehrine yaptığı Atatürk Anaokulu ve Kreşi öğrencilerinin gönderdiği oyuncaklar Kahramanmaraş’taki depremzede çocuklara ulaştırıldı.

Türkiye’de yaşanan depremlerden etkilenen Kırgızistanlı çocuklar kreşte oynadıkları oyuncakları oynadıkları Etimesgut Belediyesi’ne gönderdi.

Etimesgut Belediyesi de Türkiye'den 5 bin 500 kilometre uzaktan gelen Kırgız balaların oyuncaklarını Kahramanmaraş'ta  depremzede çocuklara hediye etti.

Kardeş Kırgız çocukların oyuncaklarını alan depremzede çocuklar büyük mutluluk yaşadılar.

 

Oyuncakların dağıtımı öncesinde Etimesgut Belediyesi'nin mobil aşevinden etkinlik düzenlendi. Çocuklar Masal Okulu öğretmenlerinin Hacivat Karagöz oyunuyla keyifli anlar yaşadılar.

ANLAMLI PAYLAŞIM
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, depremin Türk dünyasında da büyük üzüntüye yol açtığını belirterek, " Etimesgut Belediyesi olarak Kırgızistan'ın Narın şehrine Atatürk adını verdiğimiz Kreş ve Anaokulu ve inşa etmiştik.  Yaşanan büyük depremin ardından Kırgız balalar oyuncaklarını depremde de çocuklarımıza göndermek istediler. Bizimle iletişime geçtiler. Biz de çok duygulandık. Gönderdikleri oyuncakları aldık. Onlar adına biz de yeni oyuncak ekleyerek depremzede çocuklarımıza Kahramanmaraş'a gönderdik. Ekiplerimiz de dağıtımını yaptı.  Çok güzel ve anlamlı bir paylaşım oldu. Kırgızistanlı çocuklarımıza ve öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. İnşallah depremin yararlarını hep birlikte saracağız" dedi.

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org