İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

KENT KONSEYİ GENEL KURULU YAPILDI

KENT KONSEYİ GENEL KURULU YAPILDI

Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi 22. Olağan Genel Kurulu pandemi tedbirleri kapsamında yapıldı. Kent Konseyi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurula Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Erbay, MHP, AK Parti, CHP ve İYİ Parti temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri katıldı.

Genel kurulda kent konseyi başkanlığı ve yönetim kurulu üyelikleri için seçim yapıldı. Yapılan seçimde Belediye Başkan Yardımcısı Alaattin Sonat oy birliğiyle yeniden Kent Konseyi Başkanlığına seçildi.

Genel Kurulda konuşan Başkan Demirel, belediye hizmet ve yatırımlarına ilişkin bilgi verdi.

Demirel, pandime sürecinde de yatırımların devam ettiğini vurgulayarak, "İlçemize Türk dünyasında başka örneği olmayan çok güzel bir Türk Tarih Müzesi ve Parkı'nı kazandırdık. Her yönüyle şanlı tarihimizi heykel, resim, rölyeflerle anlattığımız müzemizi İnşallah yakında hizmete açacağız. Yaklaşık 30 milyon metre kare alana sahip ilçemize 3 milyon metrekarenin üzerinde park ve yeşil alan çalışması yaptık. Ormanlarımızla birlikte bu rakam 4 milyonu ulaşmaktadır. Yenilerini de yapmaya devam ediyoruz. Onlarca tesis yaptık, alt ve üst yapı çalışmaları gerçekleştirdik, Sosyal kültürel birçok hizmete imza attık. Tüm bunları borçlanmadan kendi öz kaynaklarımızla yaptık. Ekonomik açıdan güçlüyüz, borcumuz yok, yatırım da yapıyoruz. İnşallah hemşehriyerimizin yaşam kalitesin artıran, ilçemizin değerine değer katan hizmetlere devam edeceğiz" diye konuştu.

Kent Konseyi Başkanı Sonat da, Başkan Demirel'in destekleriyle kent konseyi olarak örnek hizmetler yapmayı sürdüreceklerini kaydetti.

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org