İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

KORKUT ATA´DA HAYAT VAR

Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi, aynı anda 1500 kişiyi dernek yemeğinde, 1200 sanat severi tiyatroda, 300 kişiyi nikahta, 540 kişiyi meslek ve beceri eğitiminde buluşturdu.
KORKUT ATA'DA HAYAT VAR
Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi, eğitim, kültür ve sanat faaliyetlerini bir arada sunuyor. Hafta sonu yoğun günlerinden birini geçiren merkezin, Neşet Ertaş Salonu 1.500 kişilik yemekli Çorumlular Derneği programına, Ömer Seyfettin Konferans Salonu 1200 kişilik Aşuk ile Maşuk tiyatro gösterisine, Nikah Salonu 300 kişilik nikah akdine, etiSEM derslikleri 540 öğrencinin meslek ve beceri eğitimine aynı anda ev sahipliği yaptı. Amfi salon ise 4 bin kişilik kapasitesiyle özellikle yaz etkinliklerinde büyük ilgi görüyor.
KÜLTÜR VE SANATIN MERKEZİ OLDUK
Merkezdeki etkinliklere katılan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut'un her alanda büyük bir gelişim gösterdiğini ifade ederek, "10 yıl öncesine kadar toplantı yapacak salonu bile olmayan Etimesgut artık kültürün sanatın merkezi oldu. Birçok salonlarımız, sahnelerimiz, sergi alanlarımız var. Bakınız sadece bir gün içinde Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezimizde  önce Çorumlular Derneğimizin yemekli programını yaptık. Aynı saatte alt kattaki Ömer Seyfettin Salonumuzda yaklaşık 1200 kişinin katıldığı tiyatro etkinliğimize katıldık. Diğer nikah salonumuzda gençlerimiz bir ömür mutluluğa eve diyorlardı. etiSEM birimimizde ise onlarca kursiyerimiz meslek ve beceri eğitimi alıyordu. Aynı şekilde diğer yaşam merkezlerimiz de her yaştan hemşehrimiz tarafından büyük ilgi görüyor. Etimesgut'ta hayat, hayatın her alanında hizmet var" dedi.
KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİN ADRESİ
Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki Ömer Seyfettin Salonu geniş sahnesi, modern ses sistemi ile tiyatro, konser, toplantı ve seminerlerin adresi oldu. Etimesgut Belediyesi ile devlet ve özel okullar, tiyatro grupları ve sivil toplum kuruluşları, etkinliklerini merkezde sahneleme imkanı buluyorlar.
Neşet Ertaş Salonu özellikle yemekli toplantı, düğün, mevlit, sünnet, nikah organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Merkezdeki 4 bin kişilik amfi salonu da daha geniş katılımlı etkinlikler için kullanılıyor.
NİKAH VE SERGİLER
Merkezin, fuaye ve sergi salonlarında açılan resim, fotoğraf, el işi ürünleri sergileri sanatseverleri bir araya getiriyor. Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki Nikah Salonu’nda her yıl binlerce çift ömür boyu mutluluğa “evet” diyor.
etiSEM KURSLARI
Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi aynı zamanda eğitim yuvası olarak hizmet veriyor. Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi’nin (etiSEM)  meslek ve beceri edindirme kurslarından , iğne oyası, tel kırma, yabancı dil, keman, piyano, gitar, bağlama işaret dili, eğitimleri düzenleniyor.
 
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org