İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

KURBAN HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

Ayyıldız Mahallesi'nde 200 çadırlık kurban pazarı kuruldu.
Alıcı ve satıcılar için donatılar oluşturuldu.
Kurban Yakalama Timi kuruldu.
Veteriner, güvenlik, temizlik, ilaçlama hizmetleri veriliyor.
Bayram da kesim hizmeti verilecek.
 
Etimesgut Belediyesi, Ayyıldız Mahallesi Taş Ocağı Mevkii'ne kurduğu kurban satış noktasıyla vatandaşlara hizmet veriyor. Kurban satış noktasında kurulan 200 çadırda büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıklar alıcılarını bekliyor.
Etimesgut Belediyesi kurban pazarında; satıcı ve alıcı vatandaşların mağdur olmaması için tüm donatılar inşa etti. Ulaşım, su, ışıklandırma gibi temel ihtiyaçların yerine getirildiği kurban pazarında ibadethane, lavabo, dinlenme alanları oluşturuldu.
HUZUR VE GÜVENLİK SAĞLANIYOR
Zabıta ekipleri 24 saat görev yaparak pazarın huzur ve güvenliğini sağlarken, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de su ve yem dağıtımlarının yanı sıra temizlik hizmetlerini aksatmadan gerçekleştiriyor.
VETERİNER HİZMETİ
Etimesgut Belediyesi veteriner hekimleri kurbanlıkların sağlık raporlarını ve kurbanlık vasfını taşıyıp taşımadıklarını kontrol ediyor, kötü koku ve bulaşıcı hastalıklara karşı her gün ilaçlama yapıyor.
KURBAN TİMİ
Diğer yandan Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde kaçak kurban timi oluşturuldu. Kurban satış noktasından ya da bayram günü kesim öncesi kaçan kurbanlıkları yakalamak üzere görevlendirilen tim, kaçak kurbanlığı uyuşturucu iğnelerle kurbana eziyet etmeden, zarar vermeden yakalayarak sahiplerine teslim edecek. 280 38 77, 246 14 11 numaralı telefona arayan vatandaşlar kurban timinden destek alabilecekler. Etimesgut Belediyesi kurban satış noktasında bayram günü kesim hizmeti de verecek.
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org