İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

MÜTEAHHİTLERDEN TESİSLERE TAM NOT

Etimesgut  Belediye Başkanı  Enver Demirel, Etimesgut İnşaat Müteahhitler Derneği üyelerine tesisleri gezdirdi. İnşaat Müteahhitleri tesislere tam not verdiler.

Müteahhitlere Türk Tarih Müzesi ve Parkı, Engelsiz Yaşam Merkezi ve Devlet Bahçeli Tesisleri’ni gezdirerek bilgi veren Başkan Demirel, "Tesislerimiz büyük, sayıları da çok olunca; 1 günümüz 72 tesisimizden 3’üne yetti. Ziyaretleri ve değerli görüş-önerileri için Etimesgut İnşaat Müteahhitler Derneği Başkanı Baki Çelen ve müteahhitlerimize teşekkür ederim" dedi.

Demirel, Türk Tarih Müzesi ve Parkı’nı müteahhitlere anlatırken, “Bağlıca Mahallesi'nde 60 bin metre kare alan üzerine kurulu olan, 5 bin metre kare kapalı alana sahip Türk Tarih Müzesi ve Parkı'nda, Ergenekon'dan günümüze şanlı Türk tarihini heykel, kompozisyon, panaromik resim, rölyef ve bilgi panolarıyla anlatıyor. 210 heykel,7 kompozisyon, 4 panaromik resim, 3 Frig kabartması, Göktürk ve Uygur anıtlarının replikaları ile 40 bin kitaplık kütüphane, 650 kişilik konferans salonu, 1.500 kişilik amfi tiyatro yer alıyor” bilgisini paylaştı.

Gezinin diğer durağı 12 ayrı tesisin yer aldığı; Türkiye'nin en büyük yaşam yerleşkesi olan Devlet Bahçeli Tesisleri oldu. Demirel, tesiste, 2.500 kişilik kapalı spor salonu, spor merkezi, etiSEM birimi, kreş, emekliler konağı, hanımlar konağı,  sporcu konaklama merkezi, havuz, sauna, hamam, ampute takımı için antrenman sahaları gibi birçok donatının hizmet verdiğini söyledi.

Demirel müteahhitlere engelsiz yaşam merkezini de gezdirdi.

Merkezin Türkiye’de benzeri bulunmadığını hatırlatarak, “Merkezin 2 bloğu özel rehabilitasyon merkezi, 1 blok konaklama merkezi, 1 blok meslek ve beceri merkezi, 1 blok da eğitim ve sosyal hizmet merkezi olarak hizmet vermektedir.

Merkez, engelli ve ailelerinin yaşamlarını kolaylaştıran birçok sosyal kültürel donatıyı bir arada sunmaktadır” şeklinde konuştu.

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org