İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ÖRNEK DAVRANIŞA DEMİREL´DEN ALTIN

 

ÖRNEK DAVRANIŞA DEMİREL DEN ALTIN

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Hikmet Özer Caddesi üzerinde su satan çocukları önce 'trafiği engellememeleri ve can güvenliklerini tehlikeye atmamaları' yönünde uyaran daha sonra da ellerinde kalan son 15 su şişesini satın alarak çocukları evlerine gönderen zabıta memurlarını altınla ödüllendirdi. Demirel, "Yasa ve mevzuatlara uygun şekilde görevinizi yerine getirirken bu tür insani hareketlerde bulunmanızdan dolayı sizi tebrik ediyorum" dedi.

OLAY NASIL OLDU?

Belediye zabıta memurları Volkan Yaman Şahin ve Arif Zencirci, bir vatandaştan gelen ihbar üzerine Hikmet Özer Caddesi'ndeki kavşağa gitti. Işıklı kavşakta okul çağındaki 4 çocuğun duran araçlara pet su sattığını gören ekipler, çocukların yanlarına giderek "Çocuklar bu şekilde hem kendinizi hem de trafiği tehlikeye atıyorsunuz. Lütfen su satışını bırakın" şeklinde uyardılar. Çocuklar da öğrenci olduklarını harçlık biriktirmek için su sattıklarını durumun tehlikeli olduğunu bildiklerini ifade ettiler.

Zabıta ekipleri de çocukların kalan sularının tamamını satın alarak çocukları evlerine gönderdiler.

BİSKÜVİ KEYFİ YAPTILAR

Tekrar denetime giden ekipler, su satan çocukların aldıkları paralarla bisküvi, çikolata, içecek alarak okul bahçesinde neşeli bir şekilde yediklerini gördüler.

VATANDAŞ GÖRÜNTÜLEDİ

Yaşanan bu durum bir vatandaş tarafından cep telefonuyla çekilip daha sonra sosyal medyada paylaşılınca zabıta ekiplerinin bu davranışı takdir ve beğeni topladı.

 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org