İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ÖZEL İNSANLARDAN CUMHURİYET´E ÖZEL BİR ÇALIŞMA

Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi kursiyerleri, merkezin atölyelerinde Türk Bayrağı ve Atatürk posteri yaptılar. Bayrağı Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'e hediye ettiler.
Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'nden yararlanan engelli kursiyerler, merkezden öğrendiklerini uygulamaya geçirdiler. Engelliler, öğretmenlerinin de desteğiyle Cumhuriyet'in 96. yıldönümü anısına Türk Bayrağı ve Atatürk posteri yaptılar. Tamamıyla engellilerin emekleriyle 1 haftada yapılan Türk Bayrağı ve Atatürk posteri 29 Ekim tarihinde tamamlandı.
ATÖLYELERDE ÇALIŞTILAR
Çalışmanın her bir bölümü merkezin farklı atölyelerinde büyük emeklerle yapıldı. Resim atölyesinde boyanan posterin ahşap atölyesinde çerçevesi, mozaik atölyesinde çevre taşları, halı kilim atölyesin örgü işlemleri, bilim atölyesinde elektrik tesisatı ve ledleri döşendi. Çalışmaya son şekli verildikten sonra, Türk Bayrağı ve Atatürk Posteri merkezin matbaasında basıldı. Türk Bayrağı ve Atatürk Posteri çalışmasında merkezdeki 25 engellinin el emeği göz nuruyla son şeklini aldı.
BÜYÜK HEYECAN YAŞADILAR
Çalışmanın tamamlanmasıyla büyük bir mutluluk yaşayan engelliler, "Bize imkan tanındığında neler yapabildiğimizi bir kez daha gösterdik. Cumhuriyet'imizin 986. yıldönümü anısına öğretmenlerimiz ve idarecilerimizle böyle bir çalışma yapmak istedik ve 1 haftada bunu başardık. Çok mutluyuz. Engelsiz Yaşam Merkezi'ni hizmete açarak bizlere bu imkanı sunan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'e çok teşekkür ederiz" değerlendirmesinde bulundular.
DEMİREL TEBRİK ETTİ
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, engellileri yaptıkları çalışmadan dolayı tebrik ederek, "Merkezimizden yararlanan engellilerimizin bu azmini, kararlığını ve bir şeyler yapabilme başarabilme şevkini gördükten sonra iyi ki böyle bir merkezi inşa ettik diyorum.Cumhuriyetimizin 96. yılında böyle özel bir çalışmada emeği olan tüm engellilerimizi, öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum" dedi.
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org