İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

RAMAZAN´DA PAYLAŞIMLAR DAHA DA ARTACAK

Etimesgut Belediyesi Ramazan Ayı'nda iftar çadırı kuruyor, sosyal yardımları devam ettiriyor.
 
RAMAZAN'DA PAYLAŞIMLAR DAHA DA ARTACAK
 
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Ramazan'ın tüm Türk İslam Alemi'ne hayırlar getirmesini temenni ederek, belediye olarak bu ayda sosyal destekleri artırarak devam ettireceklerini söyledi.
 
Demirel pandemi nedeniyle 2 yıldır kurulamayan iftar çadırını bu yıl kurduklarını ifade ederek "Belediyemizin yanında kurduğumuz iftar çadırımızda hergün 2500 kişiye iftar yemeği veriyoruz. İftar soframıza davetlisiniz" dedi.
Demirel yapılan sosyal yardımlara ilişkin açıklamalarını şöyle sürdürdü: 
AŞEVİNDEN HERGÜN SICAK YEMEK: Aşevinden hergün 2 bin ihtiyaç sahibine sefer taslarıyla sıcak yemek ulaştırılıyor. Yemekler yaşlı, hasta, engelli ve kimsesizlerin evlerine kadar ulaştırılıyor. 7 dağıtım noktasında da ihtiyaç sahiplerine sunuluyor. Bu hizmet 4 mevsim 365 gün aralıksız sürüyor.
ETİ-KART'LA ALIŞVERİŞ İMKANI: 5 bin ihtiyaç sahibi, belediyemiz tarafından kendilerine verilen Eti-Kart'la istediği marketten gıda alışverişini yapabiliyor.
GIDA VE GİYİM YARDIMLARI : Bir ailenin 1 aylık gıda ihtiyacını karşılayacak ürünlerin olduğu gıda paketleri veriliyor. Gıda yardımları aileleri rencide etmeden evlerine kadar teslim ediliyor. Çölyak hastalarına da glutensiz gıda desteği sağlanıyor.
GİYİM YARDIMI: İhtiyaç sahibi çocuklar, Şefkateli Çarşısı'na gelerek mağazadan alışveriş yapar gibi istediğini alabiliyor.
EVDE BAKIM HİZMETİ :Evde bakım hizmetiyle yaşlı ve yatalak hastaların banyo ve diğer kişisel bakımları yapılıyor.
 
HABER VERİN ÇAĞRISI
Demirel, muhtarlara, sivil toplum kuruluşlarına ve duyarlı vatandaşlara da çağrıda bulundu: " "Mahallenizde, sokağınızda, yaşadığınız sitede, apartmanda bizim bilmediğimiz ve takip edemediğimiz kimsesiz, ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç yaşlı, hasta, engelli vatandaşımız varsa lütfen bize bildiriniz. Yatağa aç giren her bir vatandaşımızın vebali hepimizin üzerinedir”.
 
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org