İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

TANRI DAĞLARI DAĞLARI´NDAN DEPREMZEDE ÇOCUKLARA OYUNCAK

KIRGIZ BALALAR 5 BİN KİLOMETRE UZAKTAN

OYUNCAKLARINI DEPREMZEDE ÇOCUKLARA GÖNDERDİ

OYUNCAK KARDEŞLİĞİ

Etimesgut Belediyesi’nin Tanrı Dağları’ndaki Kırgızistan’ın Narın şehrine yaptığı Atatürk Kreş ve Anaokulu öğrencileri depremzede çocukları unutmadılar, en sevdiği oyuncakları depremzede çocuklara gönderdiler.

Kreşte eğitim gören öğrenciler Türkiye’de yaşanan asrın felaketini resimlerle anlattılar. Okulun duvarları depremin yaşattığı yıkımın ve acıların ifade edildiği yazı ve resimlerle donatıldı.

EN SEVDİĞİ OYUNCAKLARI GÖNDERDİLER
Derslerde öğretmenleri nezaretinde Türk Bayrağı çizerek boyama yapan minikler depremzede çocukları da hatırladılar. Kırgız balalar, kreşte oynadığı oyuncakları deprem bölgesindeki çocuklarına göndermek için kolilere doldurdular. Çocuklar en sevdiği oyuncaklarını Türk kardeşlerine gönderdiler. Kırgız balaların 5 bin kilometre uzaktan gönderdiği oyuncaklar Etimesgut Belediyesi aracılığıyla depremzede çocuklara ulaştırılacak.

TÜRKİYE KIRGIZİSTAN DOSTULĞU
Okul yöneticileri ve öğretmenleri de çocuklara yaşanan felaketi çocuklara anlatarak Türkiye Kırgızistan dostluğuna vurgu yaptılar. Kreş öğretmenleri Türkiye’de yaşanan depremin yetişkinler kadar Kırgız çocukları da çok etkilediğini ifade ettiler.

KALBİMİZ TÜRKİYE İÇİN
Kırgız veliler de Türkiye’de yaşanan depremden duydukları üzüntüye dile getirerek, “Allah kardeşlerimize güç kuvvet versin. Biz Türkler sabırlı insanlarız. İnşallah bugünler de geçecek. Kalbimiz kardeşlerimiz için atıyor. Bu büyük deprem bizleri de çok derinden yaraladı. Kardeş Türk halkının yanındayız. Çocuklarımıza da Türkiye’deki yaşanan depremi anlattığımızda resimler yaptılar. Oyuncaklarını göndermek istediklerini söylediler. Çok duygulandık. Bu zor günleri yardımlaşmayla atlatacağız. Kırgız halkı olarak her zaman yanımızda gördüğümüz Türkiye’nin bu zor günlerinde biz de yanındayız” değerlendirmesinde bulundular.

ETİMESGUT BELEDİYESİ KREŞ AÇMIŞTI
Etimesgut Belediyesi 20202 yılı Temmuz ayında okul öncesi eğitim için okul ihtiyacı olan Kırgızistan’ın Narın şehrine kreş ve anaokulu inşa ederek adına da Atatürk ismini vermişti. Okulun açılışını Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve belediye meclis üyeleri birlikte yapmıştı.

 

 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org