İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

TUNAHAN KAPALI PAZAR YERİ VE ZABITA MERKEZİ AÇILDI

Etimesgut Belediyesi açılış serisi devam ediyor
TUNAHAN KAPALI PAZAR YERİ VE ZABITA MERKEZİ AÇILDI
Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Tunahan Mahallesi Kapalı Pazaryeri ve Zabıta Merkezi törenle hizmete girdi. Tunahan Pazaryeriyle ilçedeki kapalı pazaryeri sayısı 9'a toplam pazar sayısı 15'e ulaştı.
Pazarın açılışını Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Eyüp Yıldız, Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Abdullah Yüksel, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve mahalle  sakinleri ile birlikte yaptı.
Demirel açılışta yaptığı konuşmada pandemide hizmet ve yatırımların hız kesmeden devam ettiğini belirterek, "Yapımını tamamladığımız tesislerimizin açılışına Ballıkuyumcu ve Yapracık Köy Konaklarımızla başladık. Şanlı tarihimizi heykel, resim, rölyef ve bilgi panolarıyla anlattığımız Türk Tarih Müzesi ve Parkı'mızın açılışıyla devam ettik. Bugün de sizlerin heyecanla beklediği Tunahan Kapalı Pazaryeri ve Zabıta merkezimizi hizmete açıyoruz. 11 Eylül tarihinde de Devlet Bahçeli Tesislerimizle Bağlıca Kapalı Pazarımızın açılışını gerçekleştireceğiz. Sizlerin yaşam kalitesini daha da artırmak için gece gündüz çalışıyoruz" dedi. Demirel, Eryaman bölgesine Cumhuriyet'in 100. yılında açılışın planladıkları kültür ve sanat merkezi yapacaklarını ve bu tesisin de temelini 29 Ekim'de atacaklarının müjdesini verdi.
Tunahan Kapalı Pazaryerinin olduğu bölgede Tunahan Spor Tesisleri, 17 Şubat Şehitleri Hatıra Ormanı, 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı ve 23 Nisan Hatıra Ormanı yaptıkların hatırlatan Demirel, "Yaptığımız tesisleri daha çok kullanın, onlara sahip çıkın" dedi.
Açılışta Ebru Yaşar verdiği konserle büyük beğeni topladı. pandemi tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen konser sonunda Başkan Demirel sanatçıya plaket ve çiçek verdi.
ETİMESGUT'UN MODERN PAZARLARI
3 Şehitler Caddesi üzerindeki Tunahan Kapalı Pazaryeri Cumartesi günleri mahalle sakinlerine hizmet verecek. Pazar yeri ve zabıta merkezi Tunahan Spor Tesisleri'nin karşısında, 17 Şubat Şehitleri Hatıra Ormanı'nın yanında yer alan 5 bin m² alan üzerine inşa edildi. Tunahan Kapalı Pazaryeri Etimesgut'un 15. pazarı oldu. Son 10 yılda Etimesgut Belediyesi ilçeye Atayurt, Ahimesut, Alsancak, Şeker ve Tunahan Mahallesi  Kapalı Pazaryeri ve zabıta merkezlerini kazandırdı. Bağlıca Kapalı Pazaryerinin açılmasıyla son 10 yılda açılan kapalı pazar sayısı 6 oluyor. 
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org