İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

Türk Tarih Müzesi ve Parkı merhum Neşet Ertaş´ın türküleriyle inledi.

Türk Tarih Müzesi ve Parkı merhum Neşet Ertaş'ın türküleriyle inledi.
ERTAŞ, HEYKELİNİN BULUNDUĞU
MÜZEDE TÜRKÜLERİYLE ANILDI
Etimesgut Belediyesi, Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş'ı ölümünün 9. yıldönümünde unutmadı. Büyük usta, heykelinin de bulunduğu Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi ve Parkı'nda düzenlenen programla anıldı.
Müzenin konferans salonunda gerçekleştirilen programa Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Kırşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar, Kırşehirliler Vakfı Başkanı Sevilay Aslan, Kırşehir İli ve İlçeleri Yardımlaşma Derneği (KIRDER) Başkanı Orhan Aydın çok sayıda Kırşehirli ve türkü severler katıldı.
NEŞET ERTAŞ TÜRKÜLERİ
Folklor araştırmacısı Abdullah Gündüz tarafından ‘’Neşet Destanı’’ isimli Neşet Ertaş’ın hayatını anlatan sunum yapılırken,  TRT sanatçısı Mustafa Kemal Şimşek de Neşet Ertaş'ın unutulmaz türkülerini seslendirdi. Katılımcılar Ertaş'ı daha yakından tanıma imkanı buldular,  türkülerine hep birlikte eşlik ederek, unutulmaz bir gece yaşadılar.
TARİHİNİ BİLEN NESİLLER
Başkan Demirel anma programında yaptığı konuşmada, Neşet Ertaş'ın herkesin gönül teline dokunan büyük değer olduğunu belirterek, "Büyük ustayı rahmetle anıyorum" dedi. Etkinliğin düzenlendiği müzenin dünyada benzeri olmadığın ifade eden Demirel, "Misyonumuzun gereği bu ülkenin dününü, bugününü birleştirerek geleceğe sağlam adımlarla yürümek istiyoruz.İşte müzemizi yapmamızdaki amaç da budur. Bu ülkenin evlatlarına tarihini kültürünü, sanatını, en doğru şekliyle anlatmaktır. Geçmişini öğretmek ve bu ülkeye sadakatli insanlar yetiştirmektir. Sadakati yalnızca bu millete ait olanlar, tarihine, kültürüne sahip çıkanlar,  'Ben bu milletin ferdiyim' diyenler  yalnızca bu ülke için mücadele verirler. 15 Temmuz'da sadakati başka yerlere olanların yaptıkları hainlikleri gördük. Bir daha 15 Temmuz gibi bir kalkışma yaşanmaması için sadakati bu millete ait insan yetiştirmekten başka çaremiz yoktur" dedi. Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili de konuşmasında Neşet Ertaş'ın unutulmaz eserler bıraktığın ifade ederek, usta sanatçı rahmetle andı.
Programın ardından Kırşehirli Federasyon, Vakıf ve Dernek yönetimleri tarafından Neşet Ertaş Heykeli'ne çiçek bırakıldı, Ertaş için dua edildi.
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org