İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

TÜRK TARİHİ TEMALI KUTU OYUNLARI TAM NOT ALDI

 

Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi'nde İlteriş, Son Akın, 1453 Fetih, 1071 oyunları tanıtıldı

 

Etimesgut Belediyesi ve Başkent Üniversitesi Yaratıcı Kültür Endüstrileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (YAKEM) işbirliğiyle Türk Tarihi Temalı Kutu Oyunu Projesinin kapanış programı düzenlendi.

 

Türk Tarih Müzesi ve Parkı'nda gerçekleştirilen programa Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, YAKEM Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tolungüç, Başkent Üniversitesi ve DATA Koleji öğrencileri ve akademisyenler katıldı.

 

Proje kapsamında; akademisyen ve öğrenciler tarafından geliştirilen strateji oyunları tanıtıldı.

Türk tarihini anlatan, tarih bilincini geliştiren kutu oyunlarını Başkan Demirel ve Ali Haberal birlikte oynadı. İlteriş, Son Akın, 1453 Fetih, 1071 isimlerini taşıyan oyunlar büyük beğeni topladı.

 

GENÇLERİ TEBRİK ETTİ

Başkan Demirel gençleri tebrik ederek, bu tür oyunların daha da geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması gerektiğinin altını çizdi. Demirel, "Türk Tarih Müzesi ve parkımızla insanımızın tarihini doğru kaynağından yaşayarak, dokunarak, hissederek öğrenmesini amaçlıyoruz. Başkent Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz Türk Tarihi Temalı Kutu Oyunu Projemizi de bu yönüyle önemsiyoruz. Emeği geçen gençlerimizi, akademisyenlerimizi tebrik ediyorum" dedi., Etimesgut Belediyesi ile birçok alanda önemli işbirliği gerçekleştirdiklerini vurgulayan Prof. Dr. Ali Haberal da Türk Tarih Müzesi ve Engelsiz Yaşam Merkezi'nin Türkiye için önemli iki yatırım olduğuna işaret ederek, "Üniversitemizin Etimesgu'ta olmasından büyük gurur duyuyorum" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Etimesgut Belediyesi ve Başkent Üniversitesi arasında yeni işbirliği protokolü imzalandı.

 

 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org