İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

TÜRK TOYU BAŞLADI

ÇANKIRI, SİVAS VE TÜRKSOY FESTİVALDE BULUŞTU

 

Etimesgut Belediyesi 25. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali coşkulu kortej yürüyüşüyle başladı.

Piyade Mahallesi Salı pazar yerinden başlayan korteje Etimesgut Belediye Başkan Enver Demirel, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Ömer Şanlı, MHP Ankara İl Başkanı Alparslan Doğan, STK'lar, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mehteran ve atlı cirit takımının da yer aldığı kortej Türk Beyleri Kent Meydanı'nda tamamlandı.

Belediye Başkanı Enver Demirel festival alanındaki stantları ziyaret etti, yöresel ürünleri inceledi, geleneksel lezzetlerden tattı.

Festivalin akşam bölümünde Sivas ve Çankırı geceleri ile Uluslararası Türk Kültür ve Teşkilatı (Türksoy) programları sahnelendi.

KÜLTÜRLER BULUŞTU
Türk Beyleri Kent Meydanında önce Sivas halayları çekildi, Sivas türküleri okundu. Sahnede sivas yöresel lezzetleri tanıtıldı. Çankırılılar Yaren ekibi gösterisi ile festivale renk kattı. Türksoy ise Kültür ve Turizm Bakanlığı korosu ile Türk dünyasından ezgiler seslendirdi. Belediye Başkanı Enver Demirel yaptığı konuşmada festivalin birlik beraberlik ve kardeşlik toyu olduğunu belirterek tüm Ankaraları festivale davet etti.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Sultan Raev Teşkilatın 30. yıl dönümü anısına Demirel'e plaket verdi. Raev, festivalin Türk dünyasını buluşturan büyük bir organizasyon olduğunu söyledi. 1.gün finalinde ünlü sanatçı Zara sahne aldı. Zara sevilen türkülerini başkentliler için okudu. Konser sonunda Demirel, sanatçıya plaket verdi.

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org