İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ÜNİVERSİTELERİMİZLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDEYİZ

Gazi, TOBB ETÜ ve Ufuk Üniversitesi Rektörlerini ziyaret eden Demirel:
"ÜNİVERSİTELERİMİZLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDEYİZ"
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, TOBB ETÜ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Sarınay ve Ufuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tevfik Tezcaner'i ziyaret etti.
Demirel, rektörlere Etimesgut Belediyesi'nin 29-30 Ekim tarihleri arasında düzenlediği Uluslararası Türk Kültür ve Sanatı Sempozyumu bildirilerinin yer aldığı 5 ciltlik kitabı hediye etti.
Üniversitelerle yakın işbirliği içinde çalıştıklarını ve ortak projeler geliştirdiklerini ifade eden Demirel, "Başkent Üniversitesi ile etiSEM projemizi yürütüyoruz. 36 yurt dışından, 64 yurt içinden olmak üzere 100 üniversiteden 286 bilim insanımızın katıldığı Uluslararası Türk Kültür ve Sanatı Sempozyumu'nu gerçekleştirdik. 7'si Türkiye'den 5'i Türk cumhuriyetlerinden 12 üniversite ve bilim akademisinden 120 bilim insanımızın katıldığı tarihte Etimesgut sempozyumuna ev sahipliği yaptık. Üniversitelerimizin katkılarıyla Tarihte ve Günümüzde Etimesgut kitabını yayımladık. Yine değerli bilim insanlarımızın oluşturduğu Akademik Kurul'umuzun görüş ve önerileri doğrultusunda Türk Tarih Müzesi ve Parkı gibi örnek bir projeye imza attık" dedi.
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org