İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

YOZGAT, ÇANKIRI KAZAKİSTAN OMUZ OMUZA

Festivalin 5. Gününde Songül Karlı konser verdi
Etimesgut Belediyesi 16.Uluslararası Anadolu Günleri Kültür Ve Sanat Festivali’nin 5. Gününde Yozgat Çankırı ve Kazakistan kültürleri sahnelendi.
YOZGAT GECESİ
Yozgatlılar Sosyal Yardımlaşma  ve Dayanışma Kültür Derneği programında Yozgat yöresel sanatçısı Mahmut Yıldız konser verdi. Ardından Yozgat yöresel davul zurna eşliğinde deve oyunu sahnelendi. Yozgat’ın testi kebabı sahneden Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve protokol üyeleri tarafından kırıldı. Dernek Başkanı Ebuzer Gıffari  Bakır tarafından Başkan Demirel’e Kınalı Hasanı Heykeli, Milli İrade Heykeli, Yozgat amatis taşı ve amatis tesbihi; eşi İlknur Demirel’e de amatis kolyesi hediye edildi.
ÇANKIRI YAREN KÜLTÜRÜ
Etimesgut Çankırılılar Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Yaren Ve Kültür Derneği programında Yaren ekibi gösterisi büyük beğeni topladı. Türk Beyleri Kent Meydanı’nı dolduran on binlerce kişi yaren kültürünü yakından tanıdı. Dernek Başkanı Şenel Yalçın, Demirel’e Çankırı tuzundan yapılmış Türkiye Haritası hediye etti.
KAZAKİSTAN GÖSTERİSİ
Kazakistan Büyükelçiliği programı renkli görüntülere sahne oldu. Kazakistan üstün hizmet ödülü sahibi Yelmira Şenduran yönetmenliğinde kurulan Otağ Türk Dünyası Derneği ve Otağ Türk Dünyası Müzik ve Dans Topluluğu uluslar arası ödül sahibi Aslan Gumarov’un yönetmenliğinde kurulan kazakistan Cumhuriyeti Alatau folklor ekibi gösterileri ile büyük alkış aldı. Ekip okuduğu Türkçe şarkılar ve danslarıyla nefes kesti.
Kazakistan Büyükelçiliği müsteşarı Aidos Argınbayulı Demirel’e çapan giydirdi, yöresel hediyeler takdim etti.
SONGÜL KARLI KONSERİ
Gecenin finalinde Songül Karlı konser verdi. Karlı geniş repertuvarıyla büyük beğeni kazandı. Sanatçıya konseri sonunda Başkan Demirel tarafından plaket; eşi İlknur Demirel tarafında da çiçek verildi. 
 
Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org