İLETİŞİM MERKEZİ
0312 246 11 00
:
Ara
Menu

ZİYARETÇİ SAYISI 1 MİLYONU AŞTI

Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi ve Parkı’nın yurt içi ve yurt dışından ziyaretçileri var

ZİYARETÇİ SAYISI 1 MİLYONU AŞTI

Türk tarihinin heykel resim, rölyef ve bilgi panolarıyla anlatıldığı Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi ve Parkı son 1 yılda 1 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırladı.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Erzurum, Trabzon, Aydın, Kars, Denizli, Bursa, Edirne, Balıkesir, Tokat, Giresun ve Osmaniye’den gelen MHP Kadın Kolları Üyesi bin kadını müzede misafir etti.

TARİHE DOKUNUN
Demirel, müzenin ziyaretçi sayınının 1 milyonu aştığını belirterek, “Ülkemizin dört bir yanından gelen partimizin kadın teşkilatlarını müzemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Müzemizi toplumun her kesiminden, çocuk, genç yaşlı emekli ve farklı meslek gruplarından gerek yurt içi gerekse yurt dışından binlerce kişi ziyaret ediyor. Ziyaretçilerimiz müzemizdeki 210 heykel ve panoramik resim, tarihi kompozisyonlar, rölyefler ve bilgi panolarıyla, tarihi görerek, yaşayarak, hissederek öğreniyorlar. Burası aynı zamanda bir üniversite, bir okul, bir kültür sanat merkezidir” dedi.

Demirel, müzenin ‘Türk tarih ve kültürüne sahip çıkma’ misyonunun bir ürünü olduğunu söyledi.

ÇOCUKLARIMIZA TARİH BİLİNCİ
Müzedeki hafta içi ve hafta sonu etkinlikleriyle özellikle çocuklara tarih bilinci aşılamayı hedeflediklerini kaydeden Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk çocuğunun ve Türk gencinin, tarihini dizilerden ya da gerçek olmayan kaynaklardan değil de doğru kaynaktan, görerek, dokunarak, hissederek bilinçli bir şekilde öğrenmesini amaçlıyoruz.  Birlik, beraberlik, ortak değerler diyorsak bunun gereğini yapmamız gerekiyor. Bunlara sahip çıkmamız, anlatmamız gerekiyor. Tarih bizim ortak değerimizdir. Biz de bizi biz yapan değerlerin etrafından buluşma adına böyle bir eseri gerçekleştirdik”.

Demirel, konuşmasında MHP KAÇEP ve Kadın Kolları Teşkilatları’na ziyaretleri için teşekkür etti. MHP’li kadınlar müzeyi hayranlıkla gezdiklerini ifade ederek, böyle bir eseri Türkiye’ye kazandırdığı için Başkan Demirel’e teşekkür ettiler.

 

 

Etimesgut Belediye Başkanı
ENVER DEMİREL
www.enverdemirel.org